<< ANASAYFAHattat İsmail Hakkı İlköğretim Okulu, 4/A Sınıfı Öğrencilerinden bazılarının İnsani Değerler Dersi hakkındaki düşünceleri.

Pazartesi günü ilk dersten itibaren öğrencilerim teker teker yanıma gelip , ‘öğretmenim Çarşamba günü değerler öğretmeni gelecek mi’ diye sorarlar. Evet yanıtı alınca da ‘Oley’ diyerek mutlu bir şekilde yerine geçerler. Bu gidip gelmeler çoğaldıkça sınıfa topluca açıklama yapma gereği duyarım. Buradan da anlaşılacağı gibi öğrenciler dersi çok sevmekte ve ilgi duymaktadır. Gözlemlediğim kadarıyla dağıtılan kağıtlar ilgilerini çekmekte, özellikle boyamalı olanları onları çok mutlu etmektedir. Yoğun bir beş dersin ardından bu dersin onları dinlendirdiğini, iyi geldiğini biliyorum. Ayrıca öğrencilerimi bir ders işlenişi esnasında gözlemleme fırsatı buldum. Bunun için de ayrıca teşekkür ederim. Umarım burada diktiğiniz tohumlar zamanı gelince yeşerir, kendisine, ailesine, devletine karşı hayırlı ve mutlu insanlar olurlar.
Sevgiler

Arzu Kaya
4/A Sınıf Öğretmeni

Sevgili Feza Hn.
İnsani Değerler Eğitimi adı altında vermiş olduğunuz derslerde sizinle birlikte olmaktan zevk aldım. Ergen bir grupla çalıştınız ve bu yaş grubunun zorluğuna şahit oldunuz. Yapmaya çalıştığınız eğitimi çocuklara sevdirdiniz. Umuyorum ki tüm çocuklarımız sevgi ve barış içerisinde olur. Vermiş olduğunuz güzellikleri tüm yaşamları boyunca uygularlar.
Sevgilerimle

Tuba Pekel
8. Sınıf Müzik Öğretmeni

Sevgili Öğretmenim,
Bu derste Hakikati, Doğru Davranışı, İç Huzuru ve Sevgi’yi öğrendim. Bu derste bir de sinirlerimi dışarı atıyorum. Hayata daha iyi bakıyorum. Güzel şiirler, müzikler ve hikayeler de öğreniyoruz. Bir sürü etkinlikler yapıyoruz. Ben bu etkinlikleri yaparken çok eğleniyorum. Mesela bu şiirlerden bir tanesinin birinci kıtası:
SABAH DUASI
Dilerim Ulu Tanrı’dan
Bu mübarek sabah vakti
Okula giden çocuğa
Zihin açıklığı versin...

Ecem Erkut

Değerli, Öğretmenim,
Sizi çok seviyorum. Siz benim için çok değerlisiniz. İnsani Değerler Eğitimi yani İDE, bu ders çok güzel bir ders, ben bu dersten çok memnun kaldım. Her Çarşamba sizin sayenizde yeni bilgiler ediniyorum. Siz çok kibar yumuşak ve nazik birisiniz. Bize verdiğiniz dosya içinde bilgilendirici, eğlendirici ve güzel ödevlerle dolu. Siteniz bile çok güzel. Galerinize diyecek kelime bulamadım. Tüm verdiğiniz dersler için teşekkür ederim. Bize çok güzel hikayeler, müzikler ve şiirler öğretiyorsunuz.
Sevgiler

Ayşenur Özkan

Benim Değerli ve Sevgili Öğretmenim,
Siz bana verilmiş bir hediyesiniz. Sizin bana öğrettiğiniz bilgiller için, size çok ama çok minnettarım. Sizi bütün kalbimle seviyorum. Siz bana çarşambaya kadar yaşadığım bütün sorunlarımı unutturuyorsunuz. Sizin dersiniz beni rahatlatıyor, huzurlandırıyor , dürüstlüğümü ve doğruluğumu ortaya çıkarıyor.
Sevgili Öğrenciniz

Zeynep Sude Şener

Sevgili Öğretmenim,
Sizin dersinizi çok seviyorum. En sevdiğim dersiniz Sabır ve Sebat’tır. Ben de abime sabır gösteriyorum. Sizi çok seviyorum. Çarşamba günü son saatimizi sabırsızlıkla bekliyorum. Verdiğiniz ödevleri de yapacağıma söz veriyorum. Sessiz Oturuş dersinde de Yunus Emre arkadaşım beni güldürüyor. Feza Hocam, sizin dersinizi seviyorum çünkü sizin anlattığınız dersi çok iyi anlıyorum çünkü o kadar sakin anlatıyorsunuz ki anlattıklarınız beynime giriyor ve çıkmıyor. Çarşamba günü sizin bu notu almanızı diliyorum.
Sevgiler

Mert Kalafat

Canım Öğretmenim,
İlk olarak söylemek istediğim şey; sayenizde sabrı, sebatı, Hakikati, Değişmeyen ve Değişen Gerçekleri, İç Huzuru ve Doğruyu söylemeyi öğrendik. Mutluluğu öğrendik. En güzeli ise kalbimize doğru giden mum ışığı ile aydınlandık. Emekleriniz için teşekkürler. Sizin sayenizde yorgunluğumuzu atıp huzurlu olduk.
Sizi çok seviyorum. Yeniden teşekkürler.

Dora Kurt

Sevgili Öğretmenim,
Siz bu dersimizde bize çok şey öğrettiniz. Bu yüzden size çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde Sevgiyi, Hakikati, Dürüstlüğü, İç Huzuru ve çevremize nazik davranmayı öğrendik. Size çok teşekkür ederim. Ailem bize öğrettiklerinizden çok memnunlar. Ben de sizden memnunum.
Size çok teşekkür ederim ve sizin bu dersinizden de çok mutluyum.

Cemre Tuana Çift

Değerli Öğretmenim,,
Siz iyi bir öğretmensiniz bana göre ama diğerlerini bilmem. Ama bana en çok sıkıcı gelen şey o rahat oturuş. Ama normalde siz iyi birisiniz. Temiz kalpli bir öğretmensiniz. Ben sizi çok sevdim. İyi ki bizim okula gelmişsiniz. İyi ki bizim sınıfa giriyorsunuz. Sizin verdiğiniz ödevler benim en sevdiğim şeyler. Ama öğretmenimi de seviyorum. Ona haksızlık edemem. Ama ben sizi seviyorum.
Siz çok tatlı bir öğretmensiniz.

Sevgi Erdi

Sevgili Öğretmenim,
Siz bize şiddetten Kaçınmayı öğretiyorsunuz. Biz size daha tam olarak alışamadık. Bu yüzden size saygı gösteriyoruz. Siz bize saygıyı ve sevmeyi öğrettiniz. Siz bize herkesin gücü aynıdır dediniz. Biz sizi çok seviyoruz.
Bunu böyle biliniz, sevgili öğretmenim.

Muhammed Can Polat

İnsani Değerler Dersi için düşündüklerim...
Sevgili Öğretmenim,

Bu dersten çok memnun oldum. Sizin sayenizde hayatımda Doğruluk, Hakikat, İyilik, Güzellik, Sabır, Sebat hepsini yapıyorum. Ailem benden çok memnun oluyor. Öğretmenim, ben ve ailem sizden çok ama çok memnun. Ben sizi ne kadar sevsem de anlatamam. Sizi ilk gördüğümde iyi bir insan olduğunuzu anlamıştım.

Esmanur Öztürk

Değerli Öğretmenim,

Sadece bize Hakikati öğretmek için uğraşıyorsunuz. Bize hayatın tüm kurallarını öğretiyorsunuz. İnsani Değerler dersinde bize gözümüzü kapattırıp, bazı gönül açıcı hikayeler anlatıyorsunuz. Gözümüzü açınca her yer daha aydınlanmış, gerçekten kalbimizde bir mum ışığı beni aydınlatıyormuş gibi hissediyorum. Ben Hakikatin anlamını ve değişmeyen tek gerçek olduğunu bu güzel derste öğrendim. Bunları öğrendikçe içimde güzel bir his oluşuyor. Sizin anlattıklarınız içimizi rahatlattıkça rahatlatıyor. Sizin öğrettiğiniz Sevgi, Saygı, Hakikat benim içime işliyor.

Gözde Karavil

 Öğrencilerden Gelen Resimler

Öğretmen ve Öğrencilerden Gelen Yorumlar