NİÇİN  BURADAYIZ?
 
Tam da bugünlerde değişen eğitim sistemimizin ihtiyaç duyduğu bir boşluğu doldurmak amacıyla hazırlanan bu program, İDE (İnsani Değerler Eğitimi) “örnek” teşkil etmesi amacı ile sitemizde yayımlanmaktadır.
 
İDE İnsani Değerler Eğitimi Programı, içerdiği manevi değerler açısından çocuklarımızın ve hatta ebeveynlerin, karşı karşıya kaldığımız karanlık, bencil ve hastalıklı duygu ve davranışlarımızdan kurtulmanın en etkin yollarından biridir.
 
Günümüzde her bireyin, her toplumun millet, ülke, din, dil, sınır ayırmadan tüm dünyamızın tek ihtiyacı olan BİRLİK ve SEVGİ olgusudur.
 
Dünyanın, gözlenen fiziksel değişimini olumlu yönde değiştirecek tek etkili güç tekrar sahip çıkacağımız manevi değerlerimizdir. İDE Programı resmi veya gayrı resmi her türlü kurum ve kuruluşa ve kişilere açık olarak sunulmuştur.
 
Çocuklarımızda bir an önce açığa çıkmasını istediğimiz bu değerler, biz büyüklerin çaba ve iradesi ile gerçekleşecektir.
 
Sitemizden evde nasıl faydalanabilirsiniz?
Anne, baba veya bir aile büyüğü olarak sitemizi inceledikten sonra sessiz oturuş, özdeyiş, öykü, şiir, etkinlik ve şarkı sırası ile çocuklarınıza indirdiğiniz (print ettiğiniz) sayfaları evde yaptırın, beraber yapın. Çocuklarınızla paylaşacağınız zaman dilimini en ideal şekilde planlayın ve geçirin. Her değere bir hafta gibi belli bir zaman ayırın ve her gün değeri pekiştirerek uygulayın.Çocukların evdeki hal ve davranışlarındaki değer bağlamlı değişimi ve çabayı destekleyin, hatırlatın, gözleyin ve ödüllendirin.
 
Sitemizden Okulda nasıl faydalanabilirsiniz.
Öğretmenlerimiz, yine indirdikleri sayfaları okulda işleyebilirler. Değer dokümanlarımızın, zaten var olan dönemsel programlarına yardımcı olacağına eminiz.
 
İşlediğimiz Değerlere Önce Biz SADIK Kalalım. Sonra Çocuklarımızı sevgi ile gözlemleyerek farkındalık ortamını hep canlı tutalım.
 
Son derece bütünsel bir program olmasına rağmen sitemiz “interaktif” bir uygulama ile verileri sizlerle, sizin sunularınızla (şiir, öykü, etkinlik) genişletmeye hazırdır. Yayımlanmasını istediğiniz sayfaları mail adresimize gönderebilirsiniz. Gönderileriniz yapılacak olan değerlendirme sonucunda sitede yerini alacaktır.
 
İDE, Karşılıksız Hizmet Vakfının bir Eğitim Projesi’dir.